Featured

Swoją drugą przygodę podróży po Polsce przeżyłam w samym sercu Kotliny Kłodzkiej. Jest to jedyne 100 km od Wrocławia. Z dojazdem nie było problemu. Ruszyliśmy samochodem, a więc w niecałe 2 godziny byliśmy już na miejscu.

Wraz z moim partnerem chcieliśmy nie tylko pozwiedzać okolice, ale zatrzymać się w hotelu z licznymi atrakcjami… Zależało nam na romantycznym spędzeniu kilku dni, dlatego zdecydowaliśmy się na ofertę jednego z pobliskich hoteli – Zamku na Skale. Od samego centrum Lądka Zdrój, hotel znajduje się w odległości 8 km, a dokładnie w miejscowości Trzebieszowice.

Wybraliśmy pakiet „romantycznie w komnacie”. Bardzo spodobało nam się pozytywne podejście obsługi, która rzeczywiście traktowała nas „inaczej”. Z uśmiechem na twarzach przywitali nas już na samym wejściu. Otrzymaliśmy również butelkę wina, a także owoce. Co prawda za owocami nie przepadam, ale za to mój parter je uwielbia. Idąc do pokoju mogliśmy podziwiać wspaniałe wyposażenie zamku. Pełen luksusu, przepychu, doskonale odrestaurowany zamek, rzeczywiście zasługuje na cztery gwiazdki.

Jadąc do takiego hotelu, nie mogłabym odpuścić sobie skorzystania ze SPA. Rzeczywiście magiczne miejsce. Relaksowaliśmy się głównie w jacuzzi oraz w łaźni parowej. Była też możliwość skorzystania z masaży. W pakiecie, z którego skorzystaliśmy, mogliśmy zaznać „Królewskiej Kąpieli” w winie.

Wokół zamku znajduje się park, zajmujący aż 13ha. Akurat pogodę mieliśmy doskonałą, a więc kilka godzin spędziliśmy na świeżym powietrzu, spacerując po lesie i podziwiając najbliższe okolice. Widok za oknem również był zachwycający. Mogliśmy spoglądać na płynącą górską rzekę.

Podsumowując, wybraliśmy się na 3 dni, które rzeczywiście spędziliśmy doskonale. Z hotelu mieliśmy blisko do innych miejscowości (Międzygórze, Kletno, Długopole Zdrój, Złoty Stok), w których mogliśmy podziwiać i zwiedzać. Trafiliśmy na pole golfowe, do kopalni złota w Złotym Stoku, do Jaskini Niedźwiedzia oraz do Ogrodu Bajek w Międzygórzu. Trzy dni to niestety niewiele czasu, ale spędziliśmy je idealnie!

Leave a Reply