Featured

Tak jak wcześniej pisałam, po konferencji w hotelu Warszawianka, udałam się do naszej stolicy. Tam kolejno zwiedziałam wszystko, co wcześniej sobie zaplanowałam. Niestety nie miałam wiele czasu, gdyż mogłam poświęcić tylko 7 godzin na zobaczenie tego, z czego słynie Warszawa. Gdybym chciała zobaczyć najważniejsze budynki w tym mieście, najprawdopodobniej potrzebowałabym kilku dni.

W pierwszej kolejności udałam się na 30 piętro do Pałacu Kultury i Nauki. Zobaczyłam panoramę naszej Warszawy. Kolejnym obiektem, jaki musiałam zobaczyć będąc w naszej stolicy, to oczywiście słynne „Łazienki Królewskie”. Niesamowity kompleks pałacowo – ogrodowy, który tak mnie zachwycił, że spędziłam tam ponad 3 godziny.

Po tak wspaniale spędzonych kilku godzinach mogłam wrócić do miejsca, w którym planowałam się zatrzymać – pięciogwiazdkowy hotel Sofitel Victoria. Jakoś nie miałam okazji słyszeć wiele na jego temat, dlatego zaciekawiona postanowiłam przekroczyć próg tego obiektu. Z tego co zauważyłam, Sofitel jest siecią, która praktycznie w każdym miejscu na świecie posiada swoje hotele. W Polsce swoje siedziby ma w Warszawie, Sopocie oraz we Wrocławiu.

Nie ukrywam, że pozwoliłam sobie na odrobinę luksusu. Pokój, jaki otrzymałam, był przygotowany bardzo gustownie, elegancki, wytworny. W restauracji mogłam dostać dania z całego świata. Kucharze przygotowywali przepyszne dania, w tym również z tradycyjnej kuchni polskiej.

Po kolacji mogłam udać się już na wypoczynek do swojego cichego pokoju. Tam dokończyłam sprawy firmowe i zaczęłam czytać kolejną książkę.

Obudziłam się około godziny 7 nad ranem, a to oznacza, że się w końcu się wyspałam. Cenię sobie bardzo wygodne łózka, dlatego hotel dostaje ode mnie ogromnego plusa właśnie za łóżko.

Bardzo cieszę się, że mogłam zobaczyć Warszawę i skorzystać z tak luksusowego hotelu. Niestety tego jednego dnia zobaczyłam jedynie widok z Pałacu oraz słynne Łazienki. Nie był to jednak czas stracony, bo przywiozłam ze sobą wspaniałe zdjęcia. Wiem, że jak znajdę chwilę wolnego czasu, to z pewnością wrócę do naszej Warszawy, aby zobaczyć więcej urokliwych miejsc.

 

Leave a Reply